Depilacja laserowa

To zabieg mający na celu definitywną likwidację zbędnego owłosienia. Laser emituje wiązkę światła przenikającą przez skórę aż do mieszka włosa. Tam światło pochłaniane jest przez melaninę - barwnik nadający włosom kolor - lub przez komórki zarodkowe włosa. Zamienia się w energię cieplną, która niszczy cebulkę, pozostawiając nienaruszoną skórę.

 


Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube. Jasne, siwe i rude mogą być depilowane tylko niektórymi laserami (np. neodymowo-yagowym).

Aby depilacja była skuteczna, trzeba przeprowadzić serię zabiegów. Wówczas udaje się raz na zawsze usunąć ok. 90% włosków. Po każdym kolejnym seansie odrastają cieńsze, jaśniejsze i rzadsze. W niektórych wypadkach raz na dwa lata konieczny jest zabieg utrwalający. Dlaczego jednorazowa depilacja laserowa nie jest efektywna? Nie wszystkie włosy pojawiają się równocześnie. Tylko część z nich (ok. 30-50%) znajduje się w fazie wzrostu, i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia.

Przed cyklem zabiegów konieczna jest konsultacja lekarska. Lekarz pyta o stan zdrowia pacjenta i przyjmowane leki. Przeciwwskazaniami do depilacji laserowej są: zażywanie lekarstw lub ziół uwrażliwiających na światło, ciąża i okres karmienia, niektóre choroby oraz zmiany skórne, a także silna opalenizna, bardzo ciemna karnacja, duża skłonność do przebarwień. Nie wolno więc opalać się (także w solarium) i stosować kremów samoopalających na kilka tygodni przed i po zabiegu. Nie powinno się także nakładać na depilowane miejsca kosmetyków z retinolem, witaminą C i kwasami owocowymi. Przed i pomiędzy seansami należy włoski golić lub usuwać kremami depilującymi (nie woskiem i depilatorami mechanicznymi). Podczas wstępnej wizyty wykonuje się tzw. próbę laserową, czyli naświetla fragment owłosionej skóry (włoski powinny być widoczne), by móc sprawdzić, czy nie ulega ona podrażnieniom, oraz dobrać parametry ustawień lasera do koloru i typu usuwanych włosów.

Seans depilacji pach lub bikini trwa ok. 10-15 minut. Gdy trzeba usunąć włosy z większych powierzchni, np. nóg, może się przedłużyć do 3 godzin. Naświetlanie nowszymi laserami (ipl i neodymowo-yagowym) jest niemal bezbolesne i pozwala usunąć także jasne włosy. Starsze (diodowy i aleksandrytowy) szybciej usuwają włoski, ale zabieg bardziej boli. Mogą wywołać zaczerwienienie skóry, czasem niewielki, szybko ustępujący obrzęk. Czasem piegi i pieprzyki zabarwiają się przejściowo na ciemniejszy kolor. W razie bólu można znieczulić skórę kremem Emla.

Cena zabiegu:

pachy 300-450 zł, bikini 300-550 zł, łydki 400-650 zł